MilAn Bez - co se nevešlo do časopisu

Občas mne překvapí, co všechno lidé dokáží, mnohdy se ani nedivím, že jim nestačí den na jejich aktivity. Stejně tak je tomu u Milana Beze, se kterým jsme si povídali o jeho zálibách a koníčcích.

Rozhovor s Milanem Bezem - vedoucí skladu Plazy
Milan Bez více informací a rozhovor s ním

Prozradíte na sebe něco?
Povahově jsem hodně soutěživý typ. Mám rád výzvy. Nesnáším lehkovážnost u lidí a laxnost.

Co Vy a rodina?
Mám tři děti, dvě dcery a 15 letého syna. Dcery jsou dospělé a z domova už jsou pryč. Doma nám zůstal už jen syn, který je v deváté třídě a ten už má jiné zájmy než my. Teď mi proto zbývá trošičku více času na své koníčky a další věci.

Říkal jste, že také sbíráte minerály. Co si pod tím představit?
Seberete se, teple se oblíknete a vydáte se po orbě většinou na podzim na pole. Jezdím často na vysočinu, kde i v blátivé orbě, můžete najít krásné Kameny. 

Jak trávíte volný čas?
Koníčků mám moc. Včelařím. Mám asi 15 včelstev.  Sportuji, rád běhám, jezdím na MTB. Věnuju se i závodům, například Gladiator race. A pak mám ještě jednoho velkého koně, vařím pivo. Vlastním dokonce létající mini pivovar, to znamená, že využívám kapacitu jiných pivovarů, hlavně svých kamarádů. Pak si je distribuuji do krámů a pivoték, hospod, atd. To je opravdu zajímavé. Kde se mohou čtenáři víc? Na mých stránkách www.pivovarbezak.cz
Rád bych zde také zmínil, že díky svým koníčkům jsem měl možnost účastnit se reality show, jako je MasterChef Česko, tak BeerMaster Chef Česko. Dokonce jsem postoupil do finálové osmičky. Během října by mělo být odvysíláno na zveřejněno na Mall TV, možná ČT, Nova nebo Prima.  Diváci mne mohou poznat i z té druhé strany. Dozvědí se, že to není jen o pití piva, ale i o jeho zkoumání, ochutnávání a hodnocení.

Jaká je Vaše neoblíbená činnost?
Uklízet po někom jiném když po sobě nechá nepořádek. Napravovat chyby někoho jiného.

Máte nějaký vzkaz pro naše čtenáře?
Hlavně v dnešní době hodně zdraví. Ať se jim daří jak po pracovní stránce, ale i po té soukromé . Hlavně být v pohodě a ostatní přijde samo.

Jste v EMERGE poměrně krátce. Jaká máte očekávání?
V EMERGE jsem teprve 3. měsíc. Myslím si, že společnost má dobré portfolio nejen hal, tak i velkého zázemí. Firma EMERGE má velkou budoucnost a to nejen na okrese Mladá Boleslav, tak i jak to pozoruji v Liberci i jinde. Uvidíme, jak to vše bude dál.
Máte pod sebou několik desítek zaměstnanců. Jak se vám daří naplnit úkoly ve třísměnném provozu?
Dá se říct, že už jsem částečně na 3 směnný provoz a vedení zaměstnanců zvyklý.  Pracoval jsem pro společnost Johnson Controls, kde jsem měl pod sebou jako vedoucí směny 70 zaměstnanců.  Mám zkušenost i s vedením 120 zaměstnanců ve firmě Doba. Takže snažím se, aby vše vycházelo, jak to má být.
Jak je těžké organizovat práci?
Dá se to systematicky naučit plnit úkoly, které se mají udělat a pak už je to rutina. Každý den není stejný, vždycky do toho něco skočí, ale musí se to zvládnout a nějak vyřešit.
Můžete říct na první dobrou, co se vám s vaším týmem povedlo, na co jste hrdý?
Jsem rád, že kolektiv funguje dobře, jsme na sebe zvyklý. Určitě by bylo dobré se zeptat některých zaměstnanců, jak jsou zvyklý na mě.  Hlavně jsem také moc rád, že se podařilo přejít z firmy Doba, do firmy EMERGE, že přechod byl plynulý a nemusel se omezovat provoz. Dále jsem moc rád, že se v době mé přítomnosti i ve firmě Doba, nestal žádný pracovní úraz. Musím také pochválit své zaměstnance a jsem moc rád že přešli. 
Předpokládám, že výkony které odvádíte, jsou také očekávané, je to  asi v pohodě?
Samozřejmě, firma EMERGE, o proti firmě Doba, má trochu jiné standarty práce, musejí se zavádět nové postupy po přechodu. Lidi si na to musí zvykat a nové postupy si osvojit. Je třeba jim to vysvětlovat proč mají dělat některé věci jinak. Je třeba informovat, motivovat a nechat je si zvykat na nové standardy práce. Přijali je za vlastní. Věřím však, že se to podaří rozběhnout k plné spokojenosti.

Děkuji za rozhovor,

Tomáš Vašina

http://www.pivovarbezak.cz/

https://www.instagram.com/bezak.pivovar/

Soubory ke stažení